Wskazówki dotyczące podróży

Kraków - Katowice

Masz jakieś pytania?

lub skontaktuj się z nami

Jak dojechać z Krakowa do Katowic

Lądowanie w Kraków Balice? Oto opcje dojazdu do Katowic:

Opcja magistrali #1

1. Kup bilet autobusowy z wyprzedzeniem (co najmniej 2 tygodnie przed datą przyjazdu), aby upewnić się, że będziesz mieć miejsce. Ceny wynoszą około 12-15 EUR za transfer w jedną stronę.

https://www.flixbus.pl/autobusy/port-lotniczy-krakow-balice

2. Po przybyciu na lotnisko Kraków Balice należy udać się na przystanek prywatnych autobusów dalekobieżnych, który znajduje się w centralnej wiacie przystankowej oznaczonej numerem 2- w rejonie kładki terminalu.

3. Kierowcy autobusu należy okazać internetowe lub wydrukowane potwierdzenie zakupu biletu z kodem kreskowym lub kodem QR. Zostaniesz również poproszony o okazanie dokumentu tożsamości.

4. Po przyjeździe do Katowic dotrzesz do Międzynarodowego Dworca Autobusowego, który znajduje się 7 minut spacerem od centrum miasta i dworca kolejowego. Możesz dojść pieszo do centrum miasta lub skorzystać z Ubera/Bolta/Taxi, aby dostać się do hotelu.
Autobusy miejskie odjeżdżają również z Międzynarodowego Dworca Autobusowego.
Plany podróży można sprawdzić za pośrednictwem
https://jakdojade.pl/KATOWICE/trasa

Opcja #2 Taxi

1. Dokonaj wstępnej rezerwacji podróży za pośrednictwem poniższej strony internetowej.
http://citytaxi.katowice.pl/pl 

Podaj jak najwięcej szczegółów, w tym numer lotu, jeśli masz bagaż rejestrowany lub tylko jeden. Jeśli jesteś rezydentem spoza UE i będziesz musiał przejść kontrolę graniczną po przylocie, podaj również te informacje. Kierowca sprawdzi, czy nie ma żadnych opóźnień i oszacuje czas odbioru.
Kierowca będzie czekał w hali przylotów z Twoim imieniem i nazwiskiem lub logo firmy taksówkarskiej.

2. Cena przejazdu z lotniska Balice do centrum Katowic jest stała i wynosi 300 PLN (ok. 67 EUR). Można płacić kartą lub złotówkami. Wszystkie hotele El-Sol, z wyjątkiem Park-Inn, znajdują się w centrum miasta. W hotelu Park-Inn może zostać naliczona dodatkowa opłata miejska.
Jeśli przyjeżdżasz z grupą powyżej 3 osób, zamów samochód kombi lub van z dopłatą w wysokości 20 PLN.

pl_PL
Przewiń do góry